Z kapturem

72

Wszystko na temat Bluz z kapturem

Bluzy z kapturem

 

Z pewnością nieraz spotkałyście się z uczuciem, że czegoś Wam w szafie brakuje, mimo, że półki uginają się pod ciężarem ubrań. Bo w czym wyjść, skoro wybieracie się np. na miasto, jest wiosna, słońce zaczyna nieśmiało przygrzewać, a na kurtkę nie możecie już patrzeć? W samej bluzce za zimno, sweter od babci już niemodny, więc najlepszym wyjściem będzie jakaś bluza, a najlepiej bluza z kapturem, bo i praktyczna i trendy!


Historia tego popularnego ubioru sięga lat trzydziestych XX wieku, jednak sam styl i forma ubioru z kapturem wywodzi się z czasów Średniowiecza. Nosił go zarówno skromny mnich, który skrywał swą twarz skupiony w modlitwie, jak i tajemniczy jeździec na galopującym koniu, a kaptur zapewniał mu anonimowość i dodawał tym samym tajemniczości.


Podobnie jak bluzy, również i odzież z kapturem miała swoje pierwotne, praktyczne zastosowanie, zanim trafiła do zwykłych ludzi chcących podążać za modą. Okrycia z kapturem na początku służyły robotnikom pracującym w bardzo chłodnych magazynach. Potem jednak kaptury całkowicie zdominowały sportowe trendy.


Dzisiaj bluza z kapturem jest bardzo powszechnym ubiorem, szczególnie upodobały sobie go pewne grupy młodzieży, jednak noszona jest przez wszystkich i wszędzie. Ceniona jest głównie za to, że jest wygodna, a przede wszystkim zawsze modna!


Dziewczyny mogą z powodzeniem przebierać w ogromnej ilości wzorów oraz modnej gamie kolorystycznej damskich bluz z kapturem. Aby czuć się swobodnie i stylowo, warto zaopatrzyć się np. w czarną bluzę z kapturem, która pasuje do każdego koloru reszty noszonej odzieży damskiej. Uniwersalność takiej bluzy z pewnością doceni każda, nawet bardzo wybredna nastolatka, która chce być trendy. Z powodzeniem można ją założyć do różnokolorowych legginsów czy spodni.


Dla dziewczyn ceniących sobie bardziej subtelną tonację, niż zdecydowana czerń, czy czerwień, ciekawym wyjściem może być sportowa bluza z kapturem, która rozjaśnia aurę wokół twarzy. Dobór koloru bluzy zależy oczywiście od własnych upodobań, dlatego też przemyślcie własne pomysły na stylowy wygląd i zaopatrzcie się w to, co najbardziej wam odpowiada.

Pokaż filtry
12
12
pixel