Bluzy

461

Wszystko na temat Bluzki i bluzeczki damskie

Bluzy

 

Najwcześniejsze bluzy były w formie bardzo użytecznych, szarych pulowerów, które początkowo stanowiły ubiór wyłącznie dla sportowców. Miały chronić przed wyziębieniem ciała przed i po wysiłku fizycznym.


W latach trzydziestych XX wieku za sprawą dwóch braci, Abe’a i Bill’a Feinbloom’ów w fabryce produkującej swetry, rozpoczęto nowy projekt w kierunku rozwoju przemysłu odzieżowego. Zakład zaczął produkować ubrania sportowe i jako pierwszy szył bluzy dla sportowców, a niedługo potem rozszerzył zakres oferowanych produktów i na rynku pojawiły się bluzy z kapturem, zapinane na zamek błyskawiczny.


W latach sześćdziesiątych przyszedł czas na wielki boom noszenia nowoczesnych bluz i, jak łatwo zauważyć, ta moda trwa nieprzerwanie do dziś. Nieco później bluzy otrzymywały różnorodne napisy czy grafiki i w ślad za modnymi T-shirtami rozpoczęło się sloganowe szaleństwo.


Apetyt rósł w miarę jedzenia, dlatego też popularny jogging zainspirował producentów pierwszej nowoczesnej odzieży sportowej do stworzenia ubioru w postaci dresów (bluza i spodnie) dla zwykłych ludzi dbających o swoją kondycję i zdrowie.


Późne lata siedemdziesiąte to czas, gdy projektantka mody damskiej, Norma Kamali zaczęła wykorzystywać materiał, z którego były produkowane bluzy sportowe, do projektowania damskich kurtek, spodni oraz spódnic. To spowodowało, że materiał ten stał się modny we wszystkich rodzajach i fasonach codziennej odzieży.


Dziś możemy przebierać w różnorodności i jakości materiałów zaprojektowanych specjalnie dla ubrań sportowych. Najczęściej jednak noszone są bluzy o niezliczonych modelach, wzorach i we wszystkich możliwych kolorach. Dużą popularnością cieszą się bluzy młodzieżowe, ponieważ młodzi ludzie cenią sobie luz i wygodę, a bogaty wybór wzorów i kolorów cechuje bluzy młodzieżowe damskie, które oferuje nasz sklep internetowy.

Pokaż filtry
pixel