Torby

47

 

Wszystko na temat Torby i torebki damskie

 

 

 

Torby i torebki damskie
Pierwsze informacje o
torbach pochodzą z okresu Średniowiecza. Historia torebek dla kobiet odnosi się też do czasów napoleońskich, kiedy to coraz modniejsze stawały się suknie lekkie i powabne, które nie posiadały kieszeni. Wówczas trzeba było zrezygnować z noszenia sakiewek w dotychczasowym stylu. Zatem zaczęły pojawiać się pierwsze torebki, które odpowiadają niektórym współczesnym. Na przełomie XIX i XX wieku, torebka przeżywała renesans, po tym jak o torebkach na pewien czas zapomniano. Na początku XX wieku torebka damska była obszerniejsza, a tym samym pojemniejsza. Ówczesne torebki posiadły długie uszy bądź łańcuszki. W tym czasie modne torby stały się koniecznym dodatkiem do każdego ubrania kobiecego. Warto wspomnieć, że torebki damskie często były obiektem zainteresowania niektórych projektantów mody. Obecnie każda kobieta bez torebki czuje się nieswojo i dlatego zabiera ją wszędzie. Nie jest istotny rozmiar torebki, kolor czy zastosowany materiał. Ważne jest natomiast, by torebka pasowała w do stroju i okoliczności. To jaką wybierzemy w znacznym stopniu zależy od nas i naszego gustu..

Torebki niewielkich rozmiarów, które z pewnością będą ozdobą każdej wieczorowej kreacji. Taką torebkę dopasujemy do każdego ubioru-eleganckiej sukienki jak również do jeansowych spodni. Możemy wybrać dowolny kolor oraz kształt.

Torebki sportowe są doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia. Są one stosowne nie tylko przy wyjściu do fitness klubu; można je zabierać na uczelnię czy spotkanie weekendowe z przyjaciółmi. Torebki sportowe są bardzo pojemne, więc można w nie włożyć sporo przedmiotów. Ponadto znacznie lepiej wyglądają niż typowy plecak, a zarazem są funkcjonalne i bardzo poręczne. Obecnie torby fitness można wybierać spośród wielu propozycji kolorystycznych, jak również niecodziennych fasonów. Najlepiej zdecydować się na żywe i ciepłe kolory oraz wesołe wzory, które z pewnością przyciągną uwagę niejednej osoby.


Pokaż filtry
pixel